TMKA

home
PolskiEspañolEnglishDeutsch

Audyt pod kątem świadectwa charakterystyki energetycznej budynku

Pracownicy naszej firmy posiadają uprawnienia do certyfikacji budynków w zakresie klas energetycznych i wystawiania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Ponieważ dysponujemy unikalnym doświadczeniem w tym zakresie, bardzo chętnie podejmiemy się certyfikacji także takich budynków, które nie mają dokumentacji technicznej i w związku z tym konieczne jest przeprowadzenie badań termowizyjnych oraz inwentaryzacji budowlanej obiektu.

Posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku jest obligatoryjne dla każdego nowo wybudowanego budynku i wynika z obowiązującej od 01.01.2009r. nowelizacji do Ustawy Prawo Budowlane!

Zapis o konieczności posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku oznacza, że bez takiego dokumentu nie ma możliwości obrotu gospodarczego danej nieruchomości. Zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane wyjątek stanowią następujące obiekty:

  • objęte ochroną konserwatorską,
  • miejsca kultu religijnego,
  • czasowo użytkowane budynki
  • budynki o powierzchni do 50 m2.

 

 

 .

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.